گربه ماهی اتوکنکلوس (Otocinclus Catfish)

اتوکنکلوس یکی از کوچکترین ماهی های گونه ی گربه ماهیان دهان مکنده می باشد که اندازه ی آن حداکثر به 6 سانتی متر می رسد.دارای رنگ قهوه ای سوخته است که رنگی سیاه مانند فلفل بر روی آن پاشیده شده است.در رودخانه هایی با جریان تند زندگی می کند و به کمک دهان مکنده ی خود در آن ها حرکت می کند.

آکواریومی با حداقل حجم 114 لیتر، دارای فیلتراسیون و هوادهی قوی و دمای بین 23 تا 26 درجه ی سانتی گراد برای این ماهی مناسب می باشد.باید در آکواریوم این ماهی گیاه و تخته سنگ قرار گیرد تا فضاهایی برای پنهان شدن آن به وجود آید تا ماهی دچار استرس نشود.اتوکنکلوس گزینه ی بی نظیری برای نگهداری در آکواریوم به منظور جلوگیری از رشد خزه و جلبک در آکواریوم می باشد.

تخمریزی این ماهی در آکواریوم امری عادی و معمول است.ماهی ماده تخم ها را بر روی برگ گیاهان، تخته سنگ ها و حتی شیشه ی آکواریوم قرار می دهد.

آکواریومی با نمو گیاهی و همراه با جلبک، فضایی مناسب برای تغذیه ی این ماهی به وجود می آورد.اگر جلبک در دسترس نیست می توان از غذاهای گیاهی و قرص جلبک استفاده کرد.

اتوکنکلوس ماهی بی آزاری است و با بیشتر ماهی ها از جمله گوپی، مولی، پلاتی، دم شمشیری، آنجل، دیسکس، انواع تترا، انواع بارب، دانیو، رازبورا، گورامی و انواع لوچ سازگاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *