گربه ماهی بریستلنوز (Bristlenose catfish)

گربه ماهی بریستلنوز یا به عبارتی همان کتفیش آنتن دار بومی آب های برزیل است. نام عامیانه ی این ماهی به معنی ماهی زره دار بر روی بینی می باشد. جنس نر این ماهی دارای شاخک هایی بر روی بینی است که ماهی ماده فاقد این ویژگی است. کتفیش آنتن دار دارای رنگ های مختلفی از جمله سیاه، قهوه ای و سفید است.

آکواریومی با دمای ۲۰ تا ۲۶.۵ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶۰۵ تا ۷.۵ برای این ماهی مناسب است. گربه ماهی بریستلنوز تا ۱۴ سانتی متر رشد می کند. این ماهی به فضاهایی برای پنهان شدن در آکواریوم احتیاج دارد که می توان با استفاده از تکه های سنگ و چوب فضاهایی غار مانند را برای او به وجود آورد.

تولید مثل این ماهی در صورت مساعد بودن شرایط آکواریوم کار آسانی است. پس از تخمریزی ماهی ماده به مراقبت از تخم ها می پردازد و ماهی نر نیز از قلمرو دفاع می کند. لاروها پس از حدودا” پنج روز سر از تخم در خواهند آورد.

گربه ماهی بریستلنوز نیز مانند سایر گربه ماهیان موجودی همه چیز خوار است و می توان آن را با انواع غذاهای خشک و منجمد تغذیه نمود.

با توجه به اندازه ی کوچک این گربه ماهی در مقایسه با سایر گربه ماهیان، قابلیت سازگاری با بسیاری از ماهی های کوچک آکواریومی را دارا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *