گلدفیش تلسکوپی (Telescope Goldfish)

گلدفیش تلسکوپی با نام های گلدفیش چشم آسمانی و گلدفیش چشم اژدهایی نیز شناخته می شود. علت نامگذاری این ماهی با این اسامی، چشم های برجسته و بیرون زده ی ماهی است. گلدفیش تلسکوپی یکی از قدیمی ترین گونه های شناخته شده ی چینی است. گلدفیش تلسکوپی دارای تنوع رنگ زیادی است. رنگ هایی شامل قرمز- سفید، سفید پنبه ای و قرمز.

چشم این ماهی از ابتدای تولد دارای برجستگی نیست. بلکه پس از 1 تا 3 ماه این برجستگی به وجود می آید. هر چه چشم های این ماهی بیرون زده تر و متقارن تر باشد ارزش ماهی بیشتر خواهد شد.

گلدفیش تلسکوپی یک نمونه ی منحصر به فرد است که برای اولین بار در سال 1870 میلادی به بازار ارزه شد.

آکواریومی با حداقل حجم 30 گالن همراه با گیاهان مقاوم سردسیری برای این ماهی مناسب است. ماهی گلدفیش به سادگی سنگ های کف آکواریوم را جابجا می کند و در صورتی که گیاهان آکواریوم به اندازه ی کافی مقاوم نباشند، ماهی به ریشه های آن ها صدمه وارد می نماید. دمای 18 تا 23.5 درجه ی سانتی گراد و پی هاش 6.5 تا 7.5 برای این ماهی مناسب است.

گلدفیش تلسکوپی در زمان تولید مثل حرکات منحصر به فردی از خود نشان می دهد. این ماهی در هر مرتبه تخمریزی در حدود 1000 عدد تخم تولید می کند. لاروها پس از 5 تا 6 روز از تخم خارج می شوند. پس از جذب زرده ی زیر شکم لاروها لازم است که آن ها را با تکه های کوچک غذا تغذیه نمود.

لازم است که گلدفیش تلسکوپی را با غذاهای زنده و غذاهای خشک تغذیه نمود. در حدود 30 درصد از رژیم غذایی این ماهی را باید غذاهای زنده تشکیل دهند.

گلدفیش تلسکوپی با سایر گونه های گلدفیش و برخی از لجنخوارها سازگاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *