گلدفیش ساراسا (Sarasa Comet)

گلدفیش ساراسا از دسته ی گلدفیش های تک دم است. ساراسا بومی کشور چین است. اما به علت تکثیر گسترده، اکنون در تمام کشور های جهان یافت می شود. گلدفیش ساراسا ماهی سخت جانی است. این ماهی دارای رنگ قرمز براق با تکه های سفید است.

آکواریوم مناسب برای گلدفیش ساراسا آکواریومی با حداقل حجم 180 لیتر دارای کف شنی و تزئینات با تخته سنگ و گیاهان مقاوم است. این ماهی متناسب با حجم آکواریوم رشد می کند و در صورتی که حجم آکواریوم به اندازه ی کافی نباشد به رشد ماهی صدمه وارد خواهد شد. این ماهی علاقه ی زیادی به خوردن ریشه ی گیاهان نشان می دهد. لذا توصیه می شود که اطراف ریشه ی گیاهان با تکه های سنگ پوشانده شود. ساراسا قدرت سازگاری با دماهای متفاوت را دارد. این ماهی می توان در دمای 2 تا 30 درجه ی سانتی گراد زندگی کند. پی هاش 6.8 تا 7.2 برای این ماهی مناسب است.

ماهی نر با توجه به لوله ی مقعر خود قابل شناسایی از ماهی ماده است. در هر بار تخمریزی حدود 1000 عدد تخم تولید می شود که لارو ها پس از 6 روز از تخم خارج می شوند. لازم است که لارو ها با غذاهای زنده ی کوچک تغذیه شوند. رنگ بچه ماهی ها تقریبا” پس از 8 ماه ظاهر می شود.

گلدفیش ساراسا را می توان با غذاهای خشک بسته بندی شده که پروتئین آن ها بیش از 30 درصد نباشد تغذیه نمود.

گلدفیش ساراسا با ماهی کوی و سایر گلدفیش های هم اندازه ی خود سازگاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *