تاریخچه ی پیدایش ماهی فلاورهورن (Flowerhorn Infrastructure)

این ماهی در سال ۱۹۹۰ در تایوان تولید شد اما توسط پرورش دهندگان کشور مالزی به شهرت رسید. پرورش فلاورهورن به سال ۱۹۹۳ در مالزی بر میگرد. پیشانی بیرون زده این ماهی در جامعه تایوان آورنده شانس لقب گرفت.در سال ۱۹۹۴ با وارد شدن ماهی رددویل و پرت کینگ کونگ به مالزی و ترکیب این ماهی ها با ماهی بدست آمده، در سال ۱۹۹۵ رنگ پرت کینگ کونگ در ماهی بدست آمده رنگ غالب شد و این رنگ قرمز باعت محبوبیت بیشتر ماهی فلاورهورن گردید. در سال ۱۹۹۸ با وارد شدن سیکلید دهان آتشی و ترکیب ان با پرت کینگ کونگ اولین نسل لوهان (فلاورهورن) معرفی شد.

باور رایج این است که ماهی فلاورهورن که ترکیبی از دو نوع ماهی توسط پرورش دهندگان ماهی در مالزی می باشد به وسیله ی  ترکیب از دو سیکلید تریماکو و میداس به وجود آمده است که پس از پرورش پرت کینگ کونگ وترکیب این ماهی با ماهی بدست آمده از ترکیب دو ماهی تریماکو و میداس برای تولید فلاورهورن استفاده شده است.

 برخی ادعا می کنند که فلاورهورن خود از سیکلیدهای وحشی بوده است که در بین گیاهان خودرو زندگی می کرده است و فقط برای کیفیت بهتر با گونه های دیگر ترکیب شده است که اختلاف نظر در سر ریشه یابی تکثیر این ماهی وجود دارد.

مطالب مرتبط: نگهداری صحیح از ماهی فلاورهورن ، معرفی تصویری انواع فلاورهورن ، فلاورهورن تایلندی ، ماهی پرت ، فلاورهورن بلودراگون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *