ماهی پرت (Parrot Cichlid Fish)

پرت(با کسره حرف “ر” به معنی طوطی) سیکلید یا (Blood Parrot) ماهی ها یی هستند که به انها Man-Made Hybrid میگویند و در طبیعت وجود نداشته، بلکه با دستکاری های ژنتیکی ایجاد شده اند. مبدا تولید انها را جفت کردن ماهی های سوروم و یکی از سیکلید های امریکای مرکزی ذکر میکنند.به همین دلیل این ماهی دارای اسمی علمی نیست.
دارای ناهنجاری های اسکلتال اندامها و جنسی است.از ناهنجاری های اسکلتال، ستون مهره های خمیده وبدن گرد ان است که شنای حیوان را با مشکل مواجه میکند.
دهان همیشه باز این ماهی که توانایی بستن انرا ندارد از دیگر ناهنجاری های ان است.که توانایی خوردن غذا از سطح اب را از این حیوان میگیرد.
وبالاخره ناراحت کننده ترین قسمت ناتوانی انها در بارور کردن تخمهایی است که با حداکثر تلاش سعی در بعمل اوری انها میکنند ولی در اکثریت قریب به اتفاق موارد ناموفق هستند (البته این مورد ۱۰۰% نیست چون در طبیعت صد در صد وجود ندارد) تخمها علیرغم مواظبت شدید جفت، نرسیده و قارچ میگیرند و سرانجام توسط والدین خورده میشوند. (تاسف انگیز نیست؟)
۱۵ و گاهی تا ۲۰ سانتیمتر رشد میکند، بیشتر ماهی تهاجمی است ولی گاهی نه!
آب ۲۴ تا ۲۸ درجه سانتیگراد برای آن مناسب است.
رنگ ثابت ان بیشتر نارنجی است و رنگهای دیگر که با غوطه ور کردن حیوان در رنگهای تند است بین ۴ تا ۶ هفته محو میشوند. در پ هاش ۷ همینطور دمای بالای اب رنگ نارنجی شان بیشتر ثابت میماندو محو نمیشود.
این ماهی حدود ۱۰ سال عمر میکند.
جایی برای پنهان شدن، نور کم وشنهای نرم کف را دوست دارد.
با ماهی های تهاجمی سازگار نیست.
همنشینان مناسب در تانک: شارک، کوریدوراس، سیلور دالر، سورد تیل و سایر سیکلید هایی که تهاجمی نباشند.

مطالب مرتبط: ماهی اسکار ، ماهی سورم ، ماهی پنکوسی ، پیرانا ، ماهی فلاورهورن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *