تترای قلب خونی (Bleeding Heart Tetra)

تترای قلب خونی نام خود را از نشانی که بر روی بدن دارد گرفته است.این ماهی دارای قسمتی به رنگ قرمز بر روی بدن نزدیک به آبشش ها می باشد.زیستگاه این ماهی آمریکای جنوبی است.نگهداری تترای قلب خونی کار دشواری است و انتخاب آن برای نگهداری، گام بزرگی برای یک آکواریوم دار حرفه ای شدن است.

آکواریومی با گیاهان فراوان و حداقل حجم ۱۱۴ لیتر شرایط ایده آل طبیعی را برای این ماهی فراهم می کند.قرار دادن تخته سنگ و تکه های چوب به کاهش استرس ماهی کمک می کند.دمای ۲۲ تا ۲۵ درجه ی سانتی گراد، پی هاش اسیدی ملایم و فیلتراسیون قوی، بهترین شرایط را برای تترای قلب خونی ایجاد می کند.

تترای قلب خونی در هر زمانی که بخواهد تخمریزی می کند و تشخیص زمان آن به خوبی ممکن نیست.به همین علت فراهم کردن فضای طبیعی برای در امان ماندن تخم ها در آکواریوم یا استفاده از زایشگاه ضروری است.پی هاش اسیدی ملایم بهترین پی هاش برای تخمریزی می باشد.پس از تخمریزی لازم است که والدین از آکواریوم خارج شوند.پس از خروج لارو ها از تخم باید آن ها را با نوزاد میگوی آب شور یا غذاهای پودر شده تغذیه نمود.

این ماهی را می توان با انواع غذا ها از جمله میگوی آب شور، کرم خونی، دافنی و انواع غذاهای خشک تغذیه نمود.

تترای قلب خونی با ماهی هایی از جمله گورامی، دانیو، رازبورا، دیسکس، آنجل، گوپی، پلاتی، مولی، دم شمشیری و سایر گونه های تترا سازگاری دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *