تترای کنگو (Congo Tetra)

تترای کنگو به علت زیبایی منحصر به فردی که دارد از جمله ماهیانی است که برای نگهداری در آکواریوم های خانگی در کنار سایر تترا ها در نظر گرفته می شود.این ماهی دارای باله های کشیده و رنگ نقره ای همراه با نارنجی متمایل به قرمز است.

آکواریومی دارای نور ملایم و پوشش گیاهی متعادل همراه با ماهیان صلح جو برای این ماهی مناسب است.بهتر است که تترای کنگو در دسته های ۵ تا ۸ تایی در آکواریوم نگهداری شود و بر سایر ماهی های آکواریوم حاکم باشد.در غیر این صورت احتمال دارد که ماهی خجالتی و گوشه گیر شود.دمای ۵/۲۳ تا ۲۷ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۲/۶ برای این ماهی مناسب است.

تترای کنگو از جمله ماهیان تخمگذار است.پس از تخمریزی لازم است که سایر ماهی ها از آکواریوم خارج شوند.در غیر این صورت به تخم ها صدمه وارد می شود.نکته ی دیگر این است که تخم های این ماهی در مقابل بیماری قارچی بسیار آسیب پذیز است.به همین علت باید آکواریوم در شرایطی عالی باشد.

این ماهی را می توان با انواع غذاهای ریز و کوچک از جمله میگوی آب شور، دافنی، کرم خونی منجمد و غذاهای خشک با کیفیت تغذیه نمود.

این ماهی با سایر گونه های تترا، گورامی، دانیو، رازبورا، ماهی رنگین کمانی، دیسکس، آنجل، گوپی، پلاتی، مولی و دم شمشیری سازگاری دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *