تترای کله جواهر (Diamond Head Neon Tetra)

زیستگاه تترای کله جواهری آب های کم عمق و زلال آمریکای جنوبی است.قسمت بین دو چشم این ماهی، بر روی سر، دارای رنگی به رنگ جواهر است و نامگذاری این ماهی نیز از این ویژگی نشات گرفته است.

تترای کله جواهری به آکواریومی با حداقل حجم ۱۱۲ لیتر همراه با گیاه، تخته سنگ و تکه های چوب نیاز دارد.این تجهیزات فضاهایی را برای پنهان شدن ماهی فراهم می کنند.این ماهی اغلب در سطح میانی آب شنا می کند؛ لذا استفاده از گیاهان بلند در آکواریوم بلامانع است.دمای ۲۲ تا ۵/۲۶ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶/۶ تا ۷ برای این ماهی مناسب است.

ماهی ماده در هر بار تخمریزی تعداد کمی تخم می ریزد و لارو ها پس از ۲۴ ساعت از تخم خارج می شوند.در صورتی که تعداد ماهیان در آکواریوم زیاد باشد ممکن است که ماهیان بزرگ به تخم ها صدمه وارد کنند.به همین دلیل باید لارو ها را از سایر ماهی ها جدا نمود.

این ماهی را می توان با انواع غذاهای ریز و کوچک از جمله میگوی آب شور، دافنی، کرم خونی منجمد و غذاهای خشک با کیفیت تغذیه نمود.

این ماهی با سایر گونه های تترا، گورامی، دانیو، رازبورا، ماهی رنگین کمانی، دیسکس، آنجل، گوپی، پلاتی، مولی و دم شمشیری سازگاری دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *