تترای امپراتور آبی (Emperor (Kerri) Tetra)

تترای امپراتور آبی دارای رنگ آبی مایل به ارغوانی در دو طرف بدن است.زیستگاه این ماهی آمریکای جنوبی است. تترای امپراتور آبی انتخاب بزرگی برای آکواریوم به حساب می آید.

تترای امپراتور آبی ماهی ای صلح جو است و می توان آن را در انواع آکواریوم ها با ماهی های مختلف نگهداری نمود.این ماهی قدرت سازگاری در آب نیمه شور را نیز دارد.گیاه و تخته سنگ علاوه بر ایجاد فضایی طبیعی و مشابه زیستگاه ماهی، مکان هایی را برای پنهان شدن این ماهی نیز فراهم می کند.دمای ۲۲ تا ۲۵ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶ تا ۸ برای این ماهی مناسب است.

تترای امپراتور آبی گاه و بی گاه در آکواریوم تخمریزی می نماید و پس از تخمریزی خود تخم ها را می خورد.به همین علت برای تکثیر این ماهی باید جفت ماهی را به آکواریومی مجزا منتقل کرد و پس از تخمریزی والدین را از آکواریوم خارج نمود.آب نسبتا” اسیدی برای تخمریزی این ماهی مناسب تر است.

این ماهی را می توان با انواع غذاهای ریز و کوچک از جمله میگوی آب شور، دافنی، کرم خونی منجمد و غذاهای خشک با کیفیت تغذیه نمود.

این ماهی با سایر گونه های تترا، گورامی، دانیو، رازبورا، ماهی رنگین کمانی، دیسکس، آنجل، گوپی، پلاتی، مولی و دم شمشیری سازگاری دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *