تترای باله خونی (Rathbun’s Bloodfin)

تترای باله خونی با نام تترای سبز آتشین نیز شناخته می شود.زیستگاه این ماهی آمریکای جنوبی است.

آکواریومی با حداقل حجم ۱۱۴ لیتر همراه با گیاه، تخته سنگ و تکه های چوب برای این ماهی مناسب است.تزئینات داخل آکواریوم باید به گونه ای باشد که فضاهای فراوانی را برای پنهان شدن این ماهی فراهم کند.نگهداری این ماهی در گروه های حداقل شش تایی مناسب است.با توجه به این که این ماهی بیشتر در سطح میانی آب شنا می کند استفاده از گیاهان بلند در آکواریوم باید مد نظر قرار گیرد.دمای ۲۲ تا ۵/۲۶ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶/۶ تا ۷ برای این ماهی مناسب است.

باله ی شکمی ماهی نر به رنگ سفید است و این ویژگی روشی برای تشخیص ماهی نر از ماهی ماده است.در هر بار تخمریزی ماهی ماده تعداد کمی لارو تولید می کند.لارو ها تقریبا” پس از ۲۴ ساعت از تخم خارج می شوند.اگر در آکواریوم تعداد زیادی از این ماهی وجود داشته باشد، جفتگیری بارها و بارها در آکواریوم انجام می شود.برای تکثیر این ماهی باید از آکواریومی مجزا استفاده نمود و پس از تخمریزی نیز باید والدین از آکواریوم خارج شوند.

این ماهی را می توان با انواع غذاهای ریز و کوچک از جمله میگوی آب شور، دافنی، کرم خونی منجمد و غذاهای خشک با کیفیت تغذیه نمود.

این ماهی با سایر گونه های تترا، گورامی، دانیو، رازبورا، ماهی رنگین کمانی، دیسکس، آنجل، گوپی، پلاتی، مولی و دم شمشیری سازگاری دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *