دیسکس سفید برفی (Snow White Discus)

دیسکس سفید برفی دارای بدنی کاملا” سفید است. باله ها به رنگ سبز و قرمز کم رنگ می باشند. همچنین نقطه های سیاه کوچکی نیز بر روی بدن دیسکس سفید برفی وجود دارد. در صورتی که ماهی در شرایط خوبی نباشد و استرس زیادی به او وارد شود، این نقاط پر رنگ تر می شوند و ممکن است که تمام بدن ماهی را بپوشانند. به طور کلی برجستگی و طراوت رنگ بر روی بدن دیسکس به سلامت ماهی و شرایط آکواریوم بستگی دارد. امروزه دیسکس به یکی از محبوب ترین ماهیان آکواریومی تبدیل شده است و برخی از گونه های این ماهی از زیستگاه اولیه ی خود، یعنی آمازون، به منطقه ی ریونگرو در آمریکای جنوبی منتقل شده اند.

دیسکس به نگهداری حرفه ای نیاز دارد. شرایط آب آکواریوم این ماهی و غذاهای مورد استفاده باید به بهترین نحو باشد. به جز در زمان تولید مثل، دیسکس ماهی ای صلح جو است. بهترین شرایط برای این ماهی آن است که در کنار دسته ای از سایر دیسکس ها نگهداری شود. دمای ۲۶ تا ۳۰ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶٫۱ تا ۷٫۵ برای این ماهی مناسب است.

برای تکثیر این ماهی باید فضایی آرام بر آکواریوم حاکم باشد. برای این کار دسته ای از دیسکس های جوان را در یک آکواریوم قرار دهید و اجازه دهید که جفت مورد نظر یکدیگر را پیدا کنند. آب گرم، آرام و مقداری اسیدی برای تخمریزی لازم است. جفت مورد نظر قبل از تخمریزی، یک سطح صاف مانند یک برگ یا گوشه ای از شیشه ی آکواریوم را تمیز می کنند. جفت ماهی پس از تخمریزی، بر خلاف بسیاری از ماهیان تخم گذار دیگر، نباید از آکواریوم خارج شوند. زیرا لاروها از ماده ای مخاطی که از بدن والدین ترشح می شود تغذیه می کنند.

در رژیم غذایی دیسکس باید انواع غذاهای با ارزش مانند کرم خونی منجمد، غذاهای پروتئینی منجمد و غذاهای بسته بندی باکیفیت قرار بگیرد.

دیسکس با ماهی هایی همچون گوپی، پلاتی، مولی، دم شمشیری، انواع تترا، رازبورا، دانیو، بارب و گورامی سازگاری دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *