ماهی تبرزینی نقره ای (Silver Hatchet)

ماهی تبرزینی نقره ای به عنوان ماهی تبرزینی معمولی شناخته می شود. این ماهی به دلیل دارا بودن شکل خاص بدن، از سایر ماهی ها متمایز است. ماهی تبرزینی دارای بدنی باریک و قلمی، شکمی بزرگ و باله هایی کوتاه و نامحسوس است. مشخصه ی این ماهی دهان رو به بالای او است.

آکواریومی پر گیاه همراه با گیاهان شناور برای این ماهی مناسب است. بهتر است که این ماهی در گروه های پنج تا شش تایی در کنار سایر هم نوعان خود نگهداری شود. وجود درپوش برای آکواریوم این ماهی ضروری است. چرا که این ماهی علاقه ی زیادی به پرش دارد. دمای 23.5 تا 27 درجه ی سانتی گراد و پی هاش 5.5 تا 7.5 برای ماهی تبرزینی مناسب است.

ماهی تبرزینی در پی هاش پایین (حدود 6) تخمگذاری می نماید. انواع لارو پشه و میوه های شناور بر روی آب تحریک کننده ی این ماهی برای تخمریزی می باشند. نوزادان این ماهی پس از 36 ساعت از تخم خارج می شوند. لارم است که نوزادان را با غذاهای زنده ی باکیفیت همچون نوزاد میگوی آب شور تغذیه نمود.

انواع غذاهای شناور بر روی آب همچون کرم خونی منجمد، لارو پشه، غذاهای پروتئینی و غذاهای خشک با کیفیت برای ماهی تبرزینی مناسب است.

ماهی تبرزینی با ماهی هایی همچون دیسکس، آنجل، انواع تترا، دانیو، رازبورا، گوپی، پلاتی، مولی دم شمشیری و انواع لوچ سازگاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *