نکاتی در مورد لاک پشت گوش قرمز

در این پست به بررسی سوالات متداول در خصوص لاک پشت گوش قرمز پرداخته می شود. همچنین می توانید سوالات خود در رابطه با این جاندار را در بخش نظرات این پست مطرح نمایید.

لاک پشت گوش قرمز 2

۱- آیا لاک پشت گوش قرمز برای سلامتی انسان خطرناک است؟

از نظر سلامتی، نگهداری لاک پشت گوش قرمز در منزل می تواند موجب بروز بیماری در انسان گردد. مهمترین بیماری ای که ممکن است از این جاندار و محیط نگهداری آن به انسان منتقل شود، بیماری سالمونلا است. نشانه های این بیماری در انسان، عبارتند از درد ناگهانی معده، اسهال، تب، حالت تهوع و استفراغ. اگر غذا یا آشامیدنی های آلوده مصرف کنید، یا اگر با حیوان ها یا محیط های آلوده به باکتری سالمونال در تماس باشید، ممکن است بیمار شوید. به همین جهت رسیدگی منظم به نظافت لاک پشت و محل نگهداری آن و همچنین شستن دست ها پس از تماس با این حیوان بسیار حائز اهمیت است. بیماری های دیگری نیز وجود دارند که می توانند از طریق مدفوع و ادرار این جاندار به انسان منتقل گردند.

۲- غذای مناسب جهت تغذیه لاک پشت گوش قرمز چیست؟

به طور کلی لاک پشت گوش قرمز، هر غذایی که در اختیار این جاندار قرار بدهید را مصرف می کند. اما جهت حفظ سلامتی تغذیه تنها با پلیت مخصوص لاک پشت توصیه می شود. همچنین سبزیجات تازه و سبز رنگ، میگو فریز شده و یا میگو خشک، جیرجیرک و کرم سوپر ورم غذاهایی هستند که می توانند در رژیم غذایی این جاندار قرار بگیرند.

۳- آیا لاک پشت گوش قرمز گاز می گیرد؟

ممکن است لاک پشت گوش قرمز در مواردی گاز بگیرد که البته تا حدی دردناک نیز است. محل گاز گرفتگی تنها صدمه جزئی می بیند. اما در خصوص کودکان با انگشتان کوچک باید بسیار محتاط بود. در نظر داشته باشید که این جاندار بی دلیل گاز نمی گیرد و تنها در مواردی که مورد آزار قرار می گیرد، جهت دفاع از خود به این عمل دست می زند.

۴- آیا لاک پشت گوش قرمز تولید صدا می کند؟

بسیاری از حیوانات در موارد دفاع از خود صداهایی از خود تولید می کنند. اما صدایی که از لاک پشت ایجاد می شود با اراده خود این جاندار نیست. لاک پشت گوش قرمز در مواردی صدایی یک بخشی و بسیار آهسته از خود تولید می کند که این صدا در اثر خارج شدن هوا از شش های این جاندار ایجاد می شود و همان طور که گفته شد کاملا غیر ارادی است.

۵- آیا می توان به لاک پشت نان داد؟

همان طور که گفته شد لاک پشت گوش قرمز موجودی همه چیز خوار است و ممکن است نان را بخورد. اما با توجه به این که بدن این جاندار آنزیم های مورد نیاز جهت تجزیه مواد غذایی ای همچون نان و لبنیات را ندارد، استفاده از این مواد غذایی در رژیم غذایی این جاندار به هیچ وجه صحیح نمی باشد.

۶- میزان غذادهی به لاک پشت گوش قرمز به چه مقدار باید باشد؟

در خصوص لاک پشت های جوان غذادهی باید مکرر انجام گیرد. لاک پشت های گوش قرمز جوان نیاز به ویتامین و کلسیم به میزان سه مرتبه در هفته دارند و همچنین باید به صورت روزانه به آن ها غذا داده شود. بیشترین زمان فعالیت این جاندار بین صبح تا بعد از ظهر می باشد و بهتر است که غذا در این زمان در اختیار لاک پشت قرار گیرد.

۷- میزان ارتفاع آب محل نگهداری لاک پشت گوش قرمز چه مقدار باید باشد؟

لاک پشت گوش قرمز نیاز به ارتفاع مناسب آب دارد تا بتواند در این حجم به آسانی شنا کند. حداقل عمق آب باید دو برابر اندازه لاک پشت شما باشد. برای مثال جهت نگهداری لاک پشت کوچکی با اندازه ۵ سانتی متر به ظرفی با حداقل عمق آب ۱۰ سانتی متر نیاز خواهید داشت.

۸- آیا لاک پشت نسبت به انسان اشتیاق نشان می دهد و پس از مدتی رفتاری همانند سگ و یا سایر حیوانات خانگی خواهد داشت؟

ممکن است لاک پشت شما پس از مدتی که به زندگی در فضای نگهداری شما و شرایط شما عادت کرده باشد، به سمت شما بیاید و در مواردی که به نزدیکی آکواریوم آن می روید به سمت شما شنا کند. این رفتار به این علت بروز پیدا می کند که لاک پشت شما را به عنوان منبع غذا می شناسد و همواره حضور شما نوید بخش فرا رسیدن زمان تغذیه برای این جاندار است.

۹- چگونه لاک پشت گوش قرمز خود را شاداب نگاه داریم؟

فراهم کردن رژیم غذایی مناسب برای این جاندار جهت حفظ سلامت لاک پشت، مهمترین عامل در حفظ شادابی این جاندار است. استفاده از رژیم غذایی شامل سبزیجات، حشرات و پلیت مخصوص لاک پشت موجب رشد لاک پشت شما خواهد شد.

۱۰- چگونه می توان سن لاک پشت گوش قرمز را تخمین زد؟

بر روی لاک این جاندار چند ضلعی هایی وجود دارد. درون هر چند ضلعی، حلقه هایی مشاهده می شود. با شمارش تعداد این حلقه ها می توان تا حدودی سن لاک پشت را تخمین زد. سن لاک پشت برابر است با نصف تعداد حلقه ها.

لاک پشت گوش قرمز

۱۱- اندازه لاک پشت گوش قرمز به چند سانتی متر می رسد؟

اندازه لاک پشت گوش قرمز در نر ها به ۲۱ سانتی متر و در ماده ها به ۳۱ سانتی متر می رسد.

۱۲- آیا لاک پشت گوش قرمز از نوازش شدن لذت می برد؟

بر خلاف حیوانات خانگی نظیر سگ و گربه، لاک پشت به هیچ وجه از نوازش شدن لذت نبرده و همچنین این عمل موجب ایجاد استرس در این جاندار می گردد.

۱۳- لاک پشت های گوش قرمز چند سال عمر می کنند؟

لاک پشت گوش قرمز در موارد مختلف و وابسته به شرایط نگهداری بین ۱۰ سال تا ۸۰ سال عمر می کند.

۱۴- مصرف چه غذاهایی برای لاک پشت گوش قرمز کشنده هستند؟

پنیر و سایر لبنیات، کالباس و ژامبون، برنج، غلات و سوسیس از جمله غذاهای مضر برای لاک پشت هستند که مشاهده شده برخی از افراد در تغذیه این جاندار از آن ها استفاده کرده اند.

۱۵- آیا می توان جهت تغذیه از کاهو برای لاک پشت گوش قرمز استفاده نمود؟

بله. لاک پشت گوش قرمز اشتیاق بسیار زیادی نسبت به کاهو نشان می دهد. دقت داشته باشید که برگ های مورد مصرف را به خوبی بشویید و سپس در اختیار لاک پشت قرار دهید.

۱۶- آیا لاک پشت گوش قرمز غرق می شود؟

لاک پشت گوش قرمز توانایی تنفس در زیر آب را ندارد. این جاندار نفس خود را در زیر آب حبس می کند ( می تواند برای مدت طولانی نفس خود را حبس کند و در زیر آب باقی بماند ) و حتما نیاز دارد که برای نفس گیری به سطح آب بیاید. در صورتی که امکان آمدن لاک پشت به سطح آب وجود نداشته باشد، لاک پشت غرق خواهد شد.

۱۷- محل نگهداری لاک پشت گوش قرمز نیاز به لامپ مخصوص دارد؟

در طبیعت، لاک پشت ها زمان زیادی در طول روز خود را در زیر نور آفتاب قرار می دهند. به همین دلیل قرار دادن لامپی که شرایطی همچون شرایط نور خورشید را برای این جاندار فراهم کند الزامی است. برای این منظور می توانید از لامپ های مخصوص خزندگان ( لامپ UVB ) استفاده کنید. لازم است بدانید که نور خورشید ویتامین دی ۳ بدن این جاندار را جهت استقامت لاک و استخوان ها فراهم می کند.

۱۸- تشخیص جنسیت لاک پشت گوش قرمز چگونه امکان پذیر است؟

مطمئن ترین راه بررسی دم لاک پشت است. جنس ماده دارای دم نازک و کوتاه است. در حالی که جنس نر، دم ضخیم و بلند دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *