ماهی قرمز تنگ هفت سین

در روزهای پایانی سال و در روزهای انتظار شیرین نوروز، بازار ماهیان قرمز تنگ هفت سین نیز بسیار گرم می شود. سنت درست یا غلط یا اصلا” سنت یا غیر سنت موجب شده است که بسیاری از ایرانیان به وجود یک ماهی قرمز در سفره ی هفت سین خود نیاز پیدا کرده باشند. پس حال که بیشتر ما این ماهی های کوچک را به خانه هایمان می آوریم، چه خوب است در مورد شرایط نگهداری هرچه بهتر از آن ها اطلاعاتی داشته باشیم.

ماهی قرمز از دسته ماهیان آب شیرین سردابی است. این بدان معناست که این ماهی ها در آب های سرد زندگی می کنند. دمای ۱۸ تا ۲۴ درجه ی سانتی گراد مناسب برای این ماهی هاست. با توجه به دمای گفته شده قرار دادن این ماهی در یخچال امری کاملا” غیر عادی و غیر معقول است. در برخی موارد دیده شده است که ماهی بیمار و بی حال را در یخچال قرار می دهند که این کار در هیچ شرایطی توصیه نمی شود.

مطمئنا فضای تنگ برای این ماهیان، بسیار کوچک است. به همین خاطر توصیه می شود که ماهیان قرمز کوچکتر را خریداری نمایید یا از ظرف های بزرگتر برای نگهداری آن ها استفاده کنید.

ماهیان قرمز مانند تمام موجودات زنده نیاز به غذا دارند. غذای این ماهیان را می توان از فروشگاه های ماهی و آکواریوم تهیه نمود. غذا دادن در دو وعده ی مختلف در روز موجب شادابی و سلامت بیشتر ماهی می گردد.

تعویض آب تنگ وابسته به اندازه ی تنگ و همچنین اندازه و تعداد ماهیان می باشد. در زمان تعویض، آب به رنگ زرد و کدر در آمده است. آب جدید باید به مدت ۲۴ ساعت و حتی بیشتر مانده باشد تا کلر خود را از دست بدهد. توجه داشته باشید که ماهی را به طور ناگهانی از آبی با یک دمای مشخص به آبی با دمای متفاوت منتقل نکنید.

در آخر در صورتی که به سلامت و شادابی ماهی خود اهمیت می دهید، پس از پایان نوروز ماهی خود را به یک آکواریوم خانگی یا حوض های کوچک خانگی منتقل نمایید.

همچنین در زیر لینک مطالب مفید در این رابطه قرار داده شده است:

آموزش منتقل کردن ماهی از کیسه به درون تنگ (آب به آب کردن ماهی)

آموزش راه اندازی آکواریوم

مبانی نگهداری آکواریوم

همچنین فروشگاه شهر آکواریوم با تنوع بالای ماهیان آکواریومی در ایام نوروز میزبان شما عزیزان خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی ماهی و آکواریوم

پیشاپیش نوروز بر شما مبارک

ماهی قرمز 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *