زبرا دانیو آبی (Cosmic Blue Zebra Danio)

زبرا دانیو ماهی ای پرجنب و جوش و زیبا است که نگهداری آن در آکواریوم آسان می باشد.این ماهی دارای جثه ای کوچک است و حداکثر طول آن به ۵ سانتی متر می رسد.دارای خط های افقی بر روی بدن می باشد که نام آن نیز حاکی از این موضوع است. زبرا دانیو آبی با نام کلی زبرا دانیو آبی کیهانی شناخته می شود.

با توجه به مقاومت بالای این ماهی یا به عبارتی جان سخت بودن آن، ماهی بسیار مفیدی جهت سپری کردن دوره  یک ماهه سیکل ازت آکواریوم می باشد.

آکواریومی همراه با گیاهان فراوان،نور غیر مستقیم و زیاد،دمای ۲۶ درجه ی سانتی گراد و پی هاش خنثی برای این ماهی مناسب است.این ماهی از انواع غذاهای خشک تغذیه می نماید.

زبرا دانیو ماهی ای صلح جو است و برای سایر ماهیان آکواریوم مزاحمتی ایجاد نمی کند.در تمام سطوح آب شنا می کند و سریع و پرتحرک است.نگهداری این ماهی به صورت دسته ای توصیه می شود، چرا که این ماهی ها معمولا” گروهی شنا می کنند. زبرا دانیو با ماهیانی نظیر گوپی، پلاتی، دم شمشیری، گورامی دارف و گورامی پرل، کریدوراس، کت های گیاهخوار مانند کت برنز و کت فاکس، انواع تترا همچون نئون، رازبورا، سیلورتیپ و تترا کنگو، مولی و انواع حلزون های آب شیرین مانند کیلر، زبرا و توت فرنگی سازگاری دارد.

این ماهی از دسته ی ماهیان تخم گذار است و جفتگیری از آن نسبتا” ساده می باشد.ماهی ماده دارای شکم بزرگتر و رنگ روشن تر می باشد.برای جفتگیری از این ماهی بهتر است که یک ماهی ماده را به همراه دو یا سه ماهی نر در یک آکواریوم همراه با گیاه که ارتفاع آب آن حداکثر ۱۵ سانتی متر باشد قرار دهید.دقت کنید که ماهی ماده دارای شکم متورم باشد.ماهی ماده معمولا” در هنگام سحر تخمریزی می نماید.در هر بار تخمریزی حدود ۲۰۰ عدد تخم ریخته می شود که لارو ها پس از ۲ روز از تخم خارج می شوند.در این هنگام باید لارو ها را با آنفوزوئر یا انواع غذاهای بسیار ریز و کوچک تغذیه نمود.

cosmic blue danio cosmic blue zebra danio

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *