زبرا دانیو نارنجی (Sunburst Orange Zebra Danio)

زبرا دانیو ماهی ای پرجنب و جوش و زیبا است که نگهداری آن در آکواریوم آسان می باشد.این ماهی دارای جثه ای کوچک است و حداکثر طول آن به ۵ سانتی متر می رسد. دارای خط های افقی بر روی بدن می باشد که نام آن نیز حاکی از این موضوع است. زبرا دانیو نارنجی با نام کلی زبرا دانیو نارنجی آفتاب سوخته شناخته می شود که این نامگذاری از رنگ زرد مایل به نارنجی این ماهی گرفته شده است.

آکواریومی همراه با گیاهان فراوان،نور غیر مستقیم و زیاد،دمای ۲۶ درجه ی سانتی گراد و پی هاش خنثی برای این ماهی مناسب است.این ماهی از انواع غذاهای خشک تغذیه می نماید.

زبرا دانیو ماهی ای صلح جو است و برای سایر ماهیان آکواریوم مزاحمتی ایجاد نمی کند.در تمام سطوح آب شنا می کند و سریع و پرتحرک است.نگهداری این ماهی به صورت دسته ای توصیه می شود،چرا که این ماهی ها معمولا” گروهی شنا می کنند. زبرا دانیو با ماهیانی همچون گوپی، پلاتی، دم شمشیری، مولی، انواع تترا، کریدوراس، آنجل، گورامی دارف، گورامی پرل، کت برنز و انواع حلزون های آب شیرین سازگاری دارد.

با توجه به مقاومت بالای این ماهی ( سخت جان بودن این ماهی)، در صورت راه اندازی آکواریوم ماهیان گیاهخوار، می توان از این ماهی برای ماه اول راه اندازی آکواریوم جهت سپری کردن سیکل ازت استفاده نمود.

این ماهی از دسته ی ماهیان تخم گذار است و جفتگیری از آن نسبتا” ساده می باشد.ماهی ماده دارای شکم بزرگتر و رنگ روشن تر می باشد.برای جفتگیری از این ماهی بهتر است که یک ماهی ماده را به همراه دو یا سه ماهی نر در یک آکواریوم همراه با گیاه که ارتفاع آب آن حداکثر ۱۵ سانتی متر باشد قرار دهید.دقت کنید که ماهی ماده دارای شکم متورم باشد.ماهی ماده معمولا” در هنگام سحر تخمریزی می نماید.در هر بار تخمریزی حدود ۲۰۰ عدد تخم ریخته می شود که لارو ها پس از ۲ روز از تخم خارج می شوند.در این هنگام باید لارو ها را با آنفوزوئر یا انواع غذاهای بسیار کوچک تغذیه نمود.

زبرا دانیو زرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *