تترا نئون سبز (Green Neon Tetra)

تترای نئون یکی از مشهورترین ماهیان گونه ماهیان تترا است. خطی افقی آبی رنگ مایل به سبز بر روی بدن این ماهی وجود دارد که نامگذاری نیز از این ویژگی گرفته شده است. تفاوت این گونه با نئون معمولی در کمرنگ تر بودن خط افقی قرمز و همچنین مایل بودن رنگ آبی به سبز است. تفاوت دیگر کشیدگی خط افقی تا انتهای دم در گونه نئون سبز است. این خط در نئون معمولی تا اواسط بدن امتداد دارد. از این نظر تترا نئون سبز شباهت بیشتری به تترا کاردینال دارد. نئون ماهی ای صلح جو است و انتخاب منحصر به فردی برای آکواریوم به حساب می آید. گونه نئون سبز به نسبت سایر گونه های نئون کمیاب تر است.

تترای نئون گزینه ی مناسبی برای آکواریوم های گیاهی است.گیاهان علاوه بر تامین فضاهایی برای پنهان شدن ماهی، فضایی همانند زیستگاه طبیعی این ماهی نیز به وجود می آورند.این ماهی در آب نسبتا” اسیدی (پی هاش ۵ تا ۷) رشد بهتری خواهد داشت.بهتر است که این ماهی در گروه های حداقل شش تایی در کنار هم نوعان خود نگهداری شود.دمای ۲۰ تا ۲۳ درجه ی سانتی گراد دمایی مناسب برای این ماهی است.

برای تکثیر این ماهی باید جفت ماهی را به آکواریوم تخمریزی منتقل نمود.در ابتدا نباید هیچ نوری در آکواریوم وجود داشته باشد.برای این منظور می توان شیشه های آکواریوم را با پارچه ی سیاه پوشاند.به تدریج باید نور را زیاد نمود تا زمانی که تخمریزی انجام شود.در زمان جفتگیری باید پی هاش آب تا ۴ کاهش یابد.در زمان جفتگیری والدین را با غذاهای زنده تغذیه نمایید.لازم است که والدین پس از تخمریزی از آکواریوم خارج شوند.در غیر این صورت تخم ها را می خورند.لارو ها پس از ۳۰ ساعت از تخم خارج می شوند.

تترای نئون را می توان با انواع غذاهای ریز و کوچک از جمله میگوی آب شور، دافنی، کرم خونی منجمد و غذاهای خشک با کیفیت تغذیه نمود.

این ماهی با سایر گونه های تترا، گورامی، دانیو، رازبورا ،ماهی رنگین کمانی، دیسکس، آنجل، گوپی، پلاتی، مولی و دم شمشیری سازگاری دارد.

green tetra

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *