تترا نئون سیاه (Black Neon Tetra)

تترای نئون یکی از مشهورترین ماهیان گونه ماهیان تترا است. رنگ زمینه بدن ماهی تترا نئون سیاه، نقره ای رنگ است که نواری مشکی رنگ به صورت افقی در وسط بدن بر روی آن کشیده شده است. در بالای این خط، خطی متمایل به آبی وجود دارد که براقیت ماهی نیز بیشتر در این قسمت نمایان است. نئون سیاه ماهی ای صلح جو است و انتخاب منحصر به فردی برای آکواریوم به حساب می آید.

تترای نئون سیاه گزینه ی مناسبی برای آکواریوم های گیاهی است.گیاهان علاوه بر تامین فضاهایی برای پنهان شدن ماهی، فضایی همانند زیستگاه طبیعی این ماهی نیز به وجود می آورند.این ماهی در آب نسبتا” اسیدی (پی هاش ۵ تا ۷) رشد بهتری خواهد داشت.بهتر است که این ماهی در گروه های حداقل شش تایی در کنار هم نوعان خود نگهداری شود.دمای ۲۰ تا ۲۳ درجه ی سانتی گراد دمایی مناسب برای این ماهی است.

برای تکثیر این ماهی باید جفت ماهی را به آکواریوم تخمریزی منتقل نمود.در ابتدا نباید هیچ نوری در آکواریوم وجود داشته باشد.برای این منظور می توان شیشه های آکواریوم را با پارچه ی سیاه پوشاند.به تدریج باید نور را زیاد نمود تا زمانی که تخمریزی انجام شود.در زمان جفتگیری باید پی هاش آب تا ۴ کاهش یابد.در زمان جفتگیری والدین را با غذاهای زنده تغذیه نمایید.لازم است که والدین پس از تخمریزی از آکواریوم خارج شوند.در غیر این صورت تخم ها را می خورند.لارو ها پس از ۳۰ ساعت از تخم خارج می شوند.

تترای نئون سیاه را می توان با انواع غذاهای ریز و کوچک از جمله میگوی آب شور، دافنی، کرم خونی منجمد و غذاهای خشک با کیفیت تغذیه نمود.

این ماهی با سایر گونه های تترا، گورامی، دانیو، رازبورا ،ماهی رنگین کمانی، دیسکس، آنجل، گوپی، پلاتی، مولی، کریدوراس، کت برنز و دم شمشیری سازگاری دارد.

Black neon black-neon-tetra

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *