تترا بلک ویدو فلوئورسنت (Electric Green Tetra)

بلک ویدو فلوئر سنت تمام خصوصیات بلک ویدو را داراست با این تفاوت که رنگ این ماهی سبز فسفری است و در بیشتر موارد خطوط عمودی سیاه رنگ بر روی بدن این ماهی قابل مشاهده نیستند. این ماهی با نام لاتین Gymnocorymbus ternetzi شناخته می شود و به بلک ویدو دامن سبز نیز معروف است.

بلک ویدو تا 7.5 سانتی متر رشد می کند و بین 3 تا 5 سال طول عمر دارد. دمای 20 تا 26 درجه سانتی گراد و پی هاش 5.8 الی 8.5 برای این ماهی مناسب است. بلک ویدو ماهی ای اجتماعی است و نگهداری آن در دسته های حداقل 6 عددی در آکواریومی با حداقل حجم 40 لیتر بهترین شرایط نگهداری از این ماهی است. وجود گیاهان فراوان در آکواریوم این ماهی و همچنین فراهم کردن فضاهایی باز جهت شنا کردن آزاد ماهی، فضایی همانند زیستگاه طبیعی این ماهی را ایجاد می کند.

موجودات کوچک زنده، غذای این ماهی را در طبیعت فراهم می کنند. اما در شرایط نگهداری این ماهی در آکواریوم، انواع غذاهای خشک، پلیت، غذاهای یخی و منجمد و همچنین غذاهای زنده نظیر میگوی آرتمیا قابل استفاده است. استفاده از پلیت های مخصوص تترا به عنوان غذای اصلی و سایر غذاهای گفته شده به عنوان خوراک فرعی بهترین گزینه است.

جنس ماده بلک ویدو در سن مشابه، جثه ی درشت تری نسبت به جنس نر دارد. همچنین ماده بدن گرد تری نسبت به نر دارد. سن 2 سال زمان بلوغ بلک ویدو است. تخمریزی ممکن است به صورت جفت جفت و یا در دسته هایی که تعداد نر ها بیشتر از ماده ها است انجام شود. تخم ها بر روی سطح برگ گیاهان چسبانده می شوند. به همین جهت وجود گیاهان پهن برگ در آکواریوم تکثیر الزامی است. پس از انجام تخمریزی، به سرعت والدین را از آکواریوم تکثیر خارج نمایید. چرا که آن ها عادت به خوردن تخم های خود دارند. در زمان جفتگیری و تخمریزی، این ماهی را با غذاهای زنده و یا غذاهای منجمد تغذیه کنید. لارو ها پس از تقریبا یک روز از تخم خارج می شوند. در این زمان آن ها را با نوزاد میگوی آرتمیا تغذیه نمایید.

در برخی موارد مشاهده شده که این ماهی باله های ماهی های آرام تر از خود از نظر حرکتی، نظیر آنجل و فایتر را مورد حمله و صدمه قرار می دهد. به طور کلی در یک آکواریوم گیاهی با حداقل حجم 100 لیتر، بلک ویدو با ماهی هایی همچون زبرا دانیو، پلاتی، گورامی پرل، تترا کنگو، تترا سیلورتیپ، کت برنز، کریدوراس، دم شمشیری، تترا نئون و حلزون های زبرا و توت فرنگی سازگار است.

Tetra-electric-green

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *