آب به آب کردن ماهی

از اولین قدم هایی که در نگهداری و راه اندازی آکواریوم، تمامی افراد با آن روبرو هستند، خرید و انتقال ماهی جدید به درون آکواریوم است. از انتخاب ماهی مناسب در زمان خرید و همچنین آماده سازی آکواریوم پیش از قرار دادن ماهی به درون آن که بگذریم، انتقال صحیح ماهی به درون آکواریوم یکی از مهمترین عواملی است که در حفظ سلامت ماهی بسیار حائز اهمیت است.

ماهی که از فروشگاه آکواریومی خریداری می شود درون کیسه نایلون تحویل شما می گردد و اشتباه ترین کار خالی کردن این کیسه به درون آکواریوم به طور مستقیم است. لذا برای انتقال صحیح ماهی از درون کیسه به درون آکواریوم انجام مراحل زیر را مد نظر قرار دهید.

1- ابتدا درب کیسه را باز کنید و در صورتی که آب زیادی درون آن است، مقداری را خالی کنید.

2- یک لیوان برداشته، درون آکواریوم ببرید و از آب آکواریوم به مقدار یک لیوان به درون کیسه منتقل نمایید.

3- این عمل را 3 تا 5 مرتبه به فاصله زمانی 10 دقیقه انجام دهید. این عمل باعث می شود که در درجه اول دمای آب آکواریوم با دمای آب درون کیسه یکسان شود. همچنین ماهی فرصت پیدا می کند تا به صورت تدریجی به سایر پارامتر های آب آکواریوم شما عادت پیدا کند.

4- سپس ماهی ها را با طور گرفته و به درون آکواریوم منتقل نمایید.

5- پس از انتقال ماهی ها و خالی شدن کیسه از ماهی، به هیچ وجه آب کیسه را به آکواریوم منتقل نکرده و دور بریزید و یا جهت صرفه جویی در مصرف آب، برای گلدان استفاده نمایید.

در بسیاری از موارد مشاهده می شود که ماهی سالم در اثر جابجایی نامناسب دچار بیماری و مرگ می گردد. بنابراین رعایت اصول آب به آب کردن ماهی ها دارای اهمیت بسیار زیادی است.

fish mahieman

لطفا جهت مشاهده انواع ماهی ها و لوازم اکواریومی به صفحه فروشگاه شهر آکواریوم مراجعه نمایید.

فروشگاه آکواریومی شهر آکواریوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *