کریدوراس نقطه کمرنگ ( Pale spotted Cory cat )

کریدوراس پیل اسپات یا نقطه کمرنگ بومی آب های یرزیل است. این ماهی دارای نقاط فراوان کمرنگی بر روی بدن می باشد. مشاهده ی این نقاط بر روی سر ماهی کار ساده ای است.

این ماهی نیاز به یک آکواریوم گیاهی دارد تا فضای کافی برای پنهان شدن داشته باشد تا بتواند خود را از نور مخفی کند. همچنین سطح کف آکواریوم نیز باید دارای سنگ ریزه های نرم باشد تا هنگامی که ماهی برای تغذیه، کف آکواریوم را تفتیش می کند به دهان آن آسیب نرسد. کریدوراس زندگی گروهی را ترجیح می دهد. بنابراین یک گروه شش نفره یا بیشتر از آن می تواند بهترین گزینه برای نگهداری باشد. دمای مناسب برای نگهداری این ماهی در حدود ۲۲ تا ۲۶ درجه است.

برای تولید مثل این ماهی تعدادی از آن ها را درکنار هم نگهداری کنید و اجازه دهید که جفت مورد نظر، یکدیگر را پیدا کنند. پس از تخمریزی باید والدین از آکواریوم خارج شوند یا این که تخم ها به آکواریوم دیگری منتقل شوند. لارو ها پس از حدودا” ۵ روز از تخم خارج می شوند. در این زمان باید آن ها را با نوزاد میگوی آب شیرین تغذیه نمود.

کریدوراس موجودی همه چیزخوار است، اما باید رژیم غذایی آن متعادل باشد و انواع غذاهای خشک، کرم منجمد و حتی غذای زنده به آن داده شود.

کریدوراس  با ماهی های گوپی، مولی، پلاتی، دمشمشیری، دیسکس، آنجل، رازبورا، گورامی و انواع تترا سازگاری دارد و با مسالمت در کنار آن ها زندگی می کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *