بارب طلائی (Gold Barb)

بارب طلائی از دسته ماهیان بارب محسوب می شود. نگهداری این ماهی صلح جو بسیار آسان است. به همین دلیل نگهداری از آن برای افرادی که در شروع کار هستند پیشنهاد می شود. بارب از دسته ماهیان اجتماعی است که در آکواریوم های اجتماعی به خوبی زندگی می نماید. بارب ها از جمله ماهیان گیاهخوار هستند و به همین دلیل با گیاهان آکواریوم سازگاری دارند. به همین جهت ماهی بارب برای نگهداری در آکواریوم های گیاهی نیز مناسب است. بارب طلائی حداکثر تا ۷ سانتی متر رشد می کند و برای نگهداری در آکواریوم های کوچک مناسب است. زیستگاه اصلی ماهیان بارب رودخانه هایی در میان جنگل های جنوب آسیا است. بارب ها در طبیعت به صورت گروهی زندگی می کنند. نگهداری این ماهی به صورت گروهی با سایر هم نوعان موجب رشد بهتر و سلامت ماهی می شود. نگهداری از این ماهی در گروه های ۶ یا ۷ تایی توصیه می شود.

بارب طلائی دارای ترکیب رنگ طلائی، زرد و نارنجی است. نگهداری این ماهی در آکواریومی همراه با گیاه توصیه می شود. چرا که گیاهان فضاهایی را برای پنهان شدن ماهی در آکواریوم فراهم می کنند و مانع ایجاد استرس در ماهی می شوند. بارب طلائی نسبت به سایر گونه های بارب آرام تر و صلح جو تر است. دمای ۲۳ تا ۲۸٫۵ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶٫۰ تا ۷٫۵ برای این ماهی مناسب است. بارب ها معمولا” در قسمت میانی و پایینی آکواریوم شنا می کنند و کمتر پیش می آید که خود را از آکواریوم به بیرون پرتاب کنند.

ماهی بارب در محیط طبیعی زندگی خود از غذاهای گوشتی و گیاهی با هم استفاده می نماید. غذاهایی مانند برگ گیاهان، حشرات و انواع کرم ها در محیط طبیعی این ماهی یافت می شود. با توجه به این موضوع لازم است که ماهی بارب را با غذاهایی همچون کرم خونی منجمد، غذاهای خشک پروتئینی و گیاهی و میگوی آب شور تغذیه نمود. غذا دادن به صورت ۲ یا ۳ مرتبه در هر روز به طور منظم به سلامت ماهی کمک می نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *