سیچلاید گلد تریماکو ( Gold Trimacu )

سیچلاید گلد تریماکو از دسته ماهیان هیبریدی است که شباهت بسیار زیادی به ماهی فلاورهورن دارد. به همین خاطر در بسیاری از موارد به خصوص در اندازه ی کوچک، این ماهی با ماهی فلاورهورن اشتباه گرفته می شود.

گلد تریماکو ماهی بسیار پرخاشگری است و به همین دلیل نگهداری آن به صورت انفرادی بهترین انتخاب است. آکواریومی با حداقل حجم ۱۴۰ لیتر با دمای ۲۶ تا ۲۸ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶.۰ تا ۷.۰ برای این ماهی بهترین شرایط را به وجود می آورد.

تغذیه ی ماهی گلدتریماکو دارای اصول خاصی است که در صورت رعایت این اصول، ماهی بهترین رشد را خواهد داشت. غذا دادن به ماهی باید در چهار تا پنج وعده در روز و با غذاهای متنوع در طول روز و همچنین مقدار کم در هر وعده انجام شود. استفاده از گوشت میگو و همچنین دل گوسفند به صورت چرخ شده به صورت چند روز در میان به اضافه ی غذاهای خشک مخصوص ماهیان هیبرید بهترین رژیم غذایی برای این ماهی است.

گلد تریماکو از دسته ماهیان تخم گذار است که قدرت جفت شدن با سایر گونه های هیبرید مانند پرت را دارا می باشد. جنس نر این ماهی دارای اسپرم ضعیفی است و در هر بار تولید مثل، تعداد کمی از تخم ها را بارور می کند. در زمان تخمریزی، جفت مولد یک سنگ مسطح و یا یک فضای غار مانند را انتخاب کرده و پس از نظافت، در آن جا تخمریزی می نمایند.

مطالب مرتبط: فلاورهورن زد زد تایلندی ، فلاورهورن رد دراگن ، ماهی پرت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *