سیچلاید طاووسی آبی (Blue Peacock Cichlid)

زیستگاه سیچلاید طاووسی آبی، کناره های ماسه ای و سنگلاخی دریاچه ی مالاوی در آفریقا است.ماهی نر دارای رنگ آبی روشن و آبی متالیک بر روی بدن است.در حالی که ماهی ماده قهوه ای رنگ است.

حداقل حجم آکواریوم این ماهی باید ۱۹۰ لیتر باشد و درون آن تخته سنگ قرار گیرد و کف آن با ماسه پوشانده شود.ماهی نر معمولا” با نوع خود رفتار پرخاشگرانه انجام می دهد و این رفتار زمانی دیده می شود که ماهی دیگری وارد قلمرو ماهی شود.بهتر است که در هر آکواریوم به ازای هر ماهی نر، سه یا چهار ماهی ماده قرار داده شود.دمای ۲۲ تا ۲۷٫۵ و پی هاش ۷٫۸ تا ۸٫۵ برای این ماهی مناسب است.

در زمان جفتگیری رنگ ماهی نر روشن تر شده و رنگ زرد بر روی بدن آن نمایان تر می شود.در دوره ی جفتگیری، ماهی نر مهاجم تر از قبل خواهد شد.در این دوره نیز باید در آکواریوم چندین ماهی ماده وجود داشته باشد.با این کار استرس ماهی ای که تخم ها را حمل می کند از بین خواهد رفت.دوره ی تخمریزی سه هفته به طول می انجامد.لازم است که لاروها با نوزاد میگوی آب شور تغذیه شوند.

لازم است که در رژیم غذایی این ماهی انواع غذاهای گیاهی و پروتئینی قرار گیرد.همچنین مصرف غذای زنده نیز در رشد سیچلاید طاووسی بسیار موثر است.

بهتر است که این ماهی با سایر سیچلایدهای دریاچه ی مالاوی و گربه ماهی های آفریقایی نگهداری شود تا مشکلی در آکواریوم ایجاد نشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *