سیچلاید زندانی (Buttikoferi Cichlid)

سیچلاید زندانی با نام تیلاپیای گورخری نیز شناخته می شود.زیستگاه این ماهی رودخانه های غرب قاره ی آفریقا است. رنگ آمیزی این ماهی به صورت خطوط عمودی سیاه و سفید است.امکان دارد که در دوران جوانی، این ماهی صلح جو باشد.اما با افزایش سن، خوی تهاجمی این ماهی خود را نشان می دهد.

آکواریومی با حداقل حجم ۲۸۴ لیتر همراه با تخته سنگ برای این ماهی مناسب است.بهتر است که آکواریوم این ماهی دارای پوشش گیاهی متوسط همراه با گیاهان سرسخت و مقاوم باشد.سیچلاید زندانی به ماهیان کوچکتر از خود در آکواریوم صدمه وارد می کند.به همین سبب بهتر است که این ماهی را با ماهی های هم اندازه ی خود نگهداری نمود.

جفتگیری این ماهی در آکواریوم موفقیت آمیز بوده است.سیچلاید زندانی در زمان جفتگیری تخم ها را در دهان خود نگهداری می کند. ماهی ماده تخم ها را در دهان خود حمل می کند که این عمل ممکن است هفته ها به طول انجامد. مدت زمان حمل تخم ها در دهان به دما و شرایط آکواریوم بستگی دارد. لارو ها در دهان ماهی ماده از تخم خارج می شوند.

لازم است که در رژیم غذایی این ماهی انواع غذاهای گیاهی و پروتئینی قرار گیرد. همچنین مصرف غذای زنده نیز در رشد سیچلاید گورخری بسیار موثر است.

بهتر است که این ماهی با سایر سیچلایدهای آفریقایی و گربه ماهی های آفریقایی نگهداری شود تا مشکلی در آکواریوم ایجاد نشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *