سیچلاید ماکرو پرتقالی (Red Zebra African Cichlid)

سیچلاید ماکرو پرتقالی نوع دیگری از سیچلایدهای ماکرو است که دارای رنگ قرمز مایل به نارنجی زیبایی است. زیستگاه این ماهی دریاچه ی مالاوی است.

آکواریومی بزرگ بدون تخته سنگ و اشیاء اضافی برای این ماهی مناسب است. ماکرو پرتقالی موجود قلمروطلبی است و هرچه فضای بیشتری برای او در آکواریوم مهیا باشد کمتر سایر ماهی ها را مورد حمله قرار می دهد. دمای ۲۲ تا ۲۸ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۷٫۸ تا ۸٫۵ برای این ماهی مناسب است. ماکرو پرتقالی معمولا” در قسمت میانی و پایینی آکواریوم شنا می کند و تنها برای غذا خوردن به سطح بالایی آب تجاوز می کند.

ماکرو پرتقالی همانند اکثر سیچلاید ها، ماهی ای دهان پرور است و لارو ها را در دهان خود نگهداری می نماید. ماهی ماده در زمان جفتگیری در حدود ۶۰ تخم تولید می کند که پس از بارور شدن تخم ها توسط ماهی نر آن ها را به دهان خود انتقال می دهد. ماهی ماده پس از ۱۲ تا ۱۸ روز لارو ها را از دهان خود خارج می کند. برای ایجاد شرایط تولید مثل بهتر است که یک گروه ۵ تا ۷ عددی ماهی ماده را با یک ماهی نر در یک آکواریوم نگهداری نمود.

غذاهایی همچون جلبک، کاهو، اسفناج، غذاهای خشک و غذاهای زنده برای تغذیه ی این ماهی همه چیزخوار مناسب است.

ماکرو پرتقالی با سایر سیچلاید های دریاچه ی مالاوی و گربه ماهیان این دریاچه سازگاری دارد. البته این سازگاری نسبی است و درگیری در آکواریوم مشاهده خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *